top of page

AKUSTIKA

Ozvučení klubu má svá specifika. Především ozvučovací systém musí být univerzální a musí být připraven jak na reprodukovanou hudbu, tak i na živá kulturní vystoupení. To v našem případě byl záměr celého dlouhého projektu přestavby.

Pavel Straka, zvukař z Přerova v roce 2016 navrhnul pro náš klub tříaktivní audio systém. Dva aktivní satelitní boxy Yamaha jsou umístěny na rampách, čtyři aktivní odposlechy Yamaha, jsou umístěny na podiu a v  neposlední míře  jeden aktivní  subwoofery Yamaha je umístěny klasicky na zemi mimo podium. Takto navržené ozvučení vyniká vysokou hladinou hlasitosti, ale zároveň srozumitelností a nízkým zkreslením. Tím, že satelitní boxy správného počtu jsou patřičně upevněny na rampách a nasměrovány do publika, dosáhneme toho, že posluchači mají ten nejlepší zvukový zážitek a  mimo parket je relativně nízká hladina hlasitosti a to je velmi žádoucí.

 

 

 

 

 

 

 

I když systém navrhnul Pavel Straka, tak ladění a dokončení celého systému bylo v rukách profesionálních zvukařů, Jirky Procházky a Jirky Klimenta z Prahy. Tímto jim děkujeme za velký kus práce a ochotu spolupracovat s malým hudebním klubem, jako jsme my.

foto: Jirka Procházka (Dlouhý Janek z filmu Ať žijí duchové))

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dokončovací práce provedl náš zvukař Pavel Cajthaml z Prahy a dokázal svými akustickými měřeními doladit špičkový zvuk, který se rovná akusticky začínajícímu se nahrávacímu studiu. Ohromující difusery s grafikou českých kapel vytváří v našem klubu příjemné posezení a poslech pro všechny návštěvníky.

Po realizaci se celý prostor kontrolně přeměřil, abychom si potvrdili správnost realizace. Klíčové bylo stažení nízkých frekvenci pod 0,5 sekundy. Celá realizace dopadla.

IMG_6208_edited.jpg
Jirka_Prochazka_zvukar.jpg
IMG_9014_edited.jpg
bottom of page