Pro kapely

Ozvučení klubu má svá specifika. Především ozvučovací systém musí být univerzální a musí být připraven jak na reprodukovanou hudbu, tak i na živá kulturní vystoupení. To v našem případě byl záměr celé 7. leté přestavby podia u nás. Vývoj podia někdy v budoucnu zveřejníme jako samostatnou složku na našich stránkách.

Pavel Straka (zvukař z Přerova) původně navrhnul pro náš klub tří aktivní audio systém..  Tzn. dva aktivní satelitní boxy Yamaha DXR (umístěny na rampách), čtyři pasivní odposlechy Yamaha CM, každý buzený jedním zesilovačem Yamaha P 2500S (umístěny na podiu). Dva náhradní aktivní odposlechy Yamaha DBR připraveny pro zálohu. V neposlední míře  dva aktivní  subwoofery Yamaha  DXS (umístěny spolu na zemi). Odposlechové  boxy buzeny každý z jednoho výkonnového zesilovače Yamaha P 2500 S a subwoofer byl napojen přímo na mixážní pult ALLEN & HEATH MIXWIZARD WZ3 16, obvykle na sběrnici room, alt nebo sub. Tento výstup nemusí být frekvenčně omezován, neboť subwoofer má výhybku pro sebe již zabudovanou.

To byl původní projekt, který postupem času byl zmodernizován na kompletní aktivní systém o větším výkonu a tlaku. 

Soušastný stav jsme zachovali stále analogový. Kompletní audio-technika analog.mix zn. ALLEN & HEATH  (32 vstupů), ostatní aktivní systém z. Yamaha. Čtyři odposlechy standartně, včetně zpěvů a nástrojových mikrofonů. Systém nabízí možnost vlastní audio i video nahrávky celého vystoupení. Live vysílání (streaming) na Facebook. Dále video projekce a světelná show. Standartní absorbéry a difuséry zaručují kvalitní poslech všem posluchačům.

Ozvučení našeho klubu vyniká vysokou hladinou hlasitosti, ale zároveň srozumitelností a nízkým zkreslením. Tím, že satelitní boxy správného počtu jsou patřičně upevněny na rampách a nasměrovány, dosáhneme toho, že mimo parket je relativně nízká hladina hlasitosti – to je velmi žádoucí. Hlavním cílem bylo zkrácení ozvěny min.na 600ms, a to jsme dokázali. Prostory klubu jsou srovnatelné se začínajícím studiovým poslechem.

 

 

foto: Jirka Procházka (Dlouhý Janek)
I když systém navrhnul Pavel Straka, tak ladění a dokončení celého systému bylo v rukách profesionálních zvukařů, Jirky Procházky a Jirky Klimenta z Prahy. Popis celého systému bychom od nich asi dostaly o 100% lepší, možná se toho ještě někdy dočkáme. Tímto jim děkuji za velký kus práce a ochotu spolupracovat s malým hudebním klubem, jako jsme my.

JEŠTĚ TECHNICKÁ DATA

Pódium malé, členité, přesto nabízí komfort pro kapely i s bubeníkem. Kompletní audio-technika zn. ALLEN & HEATH a YAMAHA. Analogový mix 32 vstupů, čtyři aktivní odposlechy Yamaha DBR. Zpěvové mikrofony, nástrojové mikrofony zn. SHURE včetně stojanů a kabeláže. Stojany na noty včetně osvětlení. Bicí sada AKG Drum Set Concert I, dále DI - Boxy passive, active. Používáme systém Yamaha DZR  2-Way bi-amped 2000 W Class-D power amplifiers při max výkonu 139 dB. Celkový systém nabízí špičkový zvuk s vysokým rozlišením na špičkové úrovni akustického tlaku. Kombinace sérií Yamaha DZR s našimi nově navrženými subwoofery DXS dále zvyšujeme výkon našeho systému a poskytuje nám všestranné ovládání hromového spodního konce. Díky perfektní rovnováze syrového výkonu s inovativními technologiemi reproduktorů, můžeme o reproduktorech řady DZR říci, že dodávají všem návštěvníkům našeho publika plný výkon. Systém dále nabízí možnost vlastní audio a video nahrávky celého live vystoupení Playback of 24-Bit files. Celý video system pak v průběhu produkce dokáže vysílat live záběry z podia ve čtyřech obrazech na vnitřním TV okruhu. Pokud si kapela přeje, je možné vysílat i live přenos (streaming) na Facebook. Tři světelné rampy, výrobníky mlhy Hazery a RGB Lasery, jsou navrženy od jedné firmy ADJ. Vše je centálně řízeno z pultu obsluhy. Standartní absorbéry a difuséry jsou rozmístněny tak, aby splňovaly všechny normy. Zaručují tak kvalitní poslech všem posluchačům.

 

Pódium členité 5x5 metrů

Malé zázemí pro kapelu 3x3 metry

Zavěšení baneru kapely 5x3 metry

Napajení pro kapelu 240V po celém podiu

 

Máte zájem si u nás zahrát, dotazy směřujte na našeho produkčního Milana


Technické dotazy a stage plán směřujte na našeho zvukaře

Odkazy

https://www.facebook.com/hostinecnadrazi/

https://bandzone.cz/klub/hudebniklublokalka

https://www.youtube.com/channel/UCGDMQ5Lr4BXUlpj_nuvNuFA/videos

Pro kapely - Pár fotek na ukázku